Zyskaj proste zęby dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

Implanty Rybnik

Wady zgryzu leczymy w oparciu o nowoczesne metody. Rozmieszczenie zębów poprawiamy, stosując nowoczesne aparaty ortodontyczne, w tym estetyczne, ceramiczne czyli takie, które są prawie niezauważalne w jamie ustnej. Dzięki temu nasi pacjenci łatwiej przyzwyczajają się do aparatu, który nie zaburza ich wyglądu, ani normalnego funkcjonowania.

Nasi lekarze zdobywali kwalifikacje w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, dlatego doskonale dopasują metodę leczenia oraz odpowiedni aparat do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Aparaty klasyczne z zamkami

Metalowe aparaty z zamkami to klasyczna metoda leczenia ortodontycznego, dopasowana do potrzeb i wady zgryzu pacjenta. Tego typu aparaty przeznaczone są szczególnie do leczenia skomplikowanych wad zgryzu – leczenie aparatem metalowym często przynosi najlepsze efekty z wszystkich dostępnych metod. Samo noszenie aparatu metalowego jest też bardziej komfortowe dla pacjenta, ponieważ metalowe zamki są mniejsze i bardziej płaskie. To również najbardziej korzystna cenowo opcja leczenia ortodontycznego, które wymaga wizyt kontrolnych co 4-6 tygodni aż do uzyskania najlepszych efektów. Zamki metalowe są dostępne w kolorze srebrnym lub złotym, a także z ligaturami (gumkami) w kolorze zamka lub kolorowymi, które do gustu przypadają szczególnie naszym małym pacjentom.

Aparaty estetyczne

Dla pacjentów, którzy cenią sobie estetykę, istnieje możliwość wykorzystania przezroczystych zamków szafirowych lub porcelanowych w kolorze mlecznym. Oba rodzaje zamków są praktycznie niewidoczne, przez co aparat jest bardziej dyskretny dla pacjenta. Razem z zamkami możemy zastosować luki metalowe lub luki powlekane, które kolorystycznie dopasowujemy do rzeczywistej barwy zębów. To najczęściej wybierane przez pacjentów aparaty stałe, które wymagają kontroli co 4-6 tygodni.

Aparaty samoligaturujące 

To aparaty, które wykorzystują innowacyjną technikę leczenia ortodontycznego. Technika samoligaturująca praktycznie eliminuje potrzebę zakładania ligatur (gumek). Użycie tego typu aparatu zapewnia krótszy czas noszenia aparatu, łatwiejszą higienę jamy ustnej, a także większy komfort. Poza tym wizyty kontrolne odbywają się rzadziej, bo u ortodonty wystarczy pojawić się raz na 8 tygodni.

Aparaty lingwalne (językowe)

Aparaty lingwalne zwane też aparatami językowymi to niewidoczna metoda leczenia ortodontycznego, często wybierana przez osoby, dla których estetyka ma ogromne znaczenie. Aparat lingwalny to stały aparat ortodontyczny, który mocuje się specjalnym klejem ortodontycznym do zębów od strony języka. Ortodonta dopasowuje jego elementy (zamki) do kształtu korony zęba, co powoduje, że aparat nie podrażnia śluzówki języka. Aparaty lingwalne są projektowane cyfrowo i wykonane niezwykle precyzyjnie, co powoduje, że każdy z nich odpowiada na indywidualne potrzeby pacjenta. Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem takich aparatów przebiega sprawniej i kończy się szybciej niż leczenie klasycznymi metodami.

Aparaty Invisalign

Invisalign to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na zęby na świecie. Proces leczenia jest zaawansowany technologicznie, ale jednocześnie bardzo prosty dla pacjenta. Najpierw ortodonta wykonuje RTG, skan cyfrowy lub wycisk zębów. Następnie pacjent otrzymuje zestaw spersonalizowanych nakładek, które będzie codziennie nosił i zmieniał co 1-2 tygodnie. Co 6-8 tygodni ortodonta monitoruje postępy leczenia i wydaje pacjentowi nowe zakładki aż do momentu uzyskania stanu docelowego. Nakładki Invisalign można komfortowo nosić przez 22 godziny na dobę, a dzięki opcji zdejmowania można bez przeszkód dbać o higienę jamy ustnej i cieszyć się ulubionymi potrawami.

Umów wizytę