Piękny uśmiech już zawsze w Twoim zasięgu.

Stomatologia w Rybniku

Dla tych pacjentów, którzy cierpią z powodu odsłonięcia korzeni zębowych, krwawienia dziąseł, rozchwiania czy nawet utraty zębów, również mamy rozwiązanie. Kiedyś paradontoza uchodziła za chorobę nieuleczalną. Dzięki rozwojowi stomatologii oraz technik diagnostycznych i leczniczych, dziś możliwe jest skuteczne badanie i leczenie tej choroby. W celu wyleczenia paradontozy stosujemy metody niechirurgiczne i chirurgiczne. Metodę leczenia zawsze dobieramy do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.

W leczeniu paradontozy stosujemy innowacyjne techniki regenerujące utracone tkanki (kość i dziąsło) wokół korzeni zębów. Jeśli jednak proces zapalny jest zbyt zaawansowany i nie ma perspektyw na długofalowy efekt leczniczy i estetyczny, proponujemy skuteczne leczenie rozchwianych zębów, lub wymianę tych, które już nie mogą gryźć, na trwałe, komfortowe i w pełni estetyczne odbudowy protetyczne oparte na implantach. 

Leczenie paradontozy krok po kroku

Najpierw stomatolog ocenia stan zębów i decyduje, czy zastosować nowoczesne techniki regeneracji utraconych tkanek, czy wybrać skuteczne leczenie lub wymianę zębów.

W przypadku decyzji o regeneracji i leczeniu tkanek, stosuje metodę AIR FLOW POLISHING, dzięki której oczyszcza korzenie zębów przez piaskowanie lecznicze.

Naszym sprzymierzeńcem, którym dysponujemy w naszej klinice jest laser LITETOUCH. Energia światła jest wykorzystywana w wielu przypadkach periodontologicznych.

Umów wizytę