Podaruj sobie piękny, biały uśmiech.

Stomatologia i implantologia Rybnik

My zaprojektujemy kształt uzębienia, dobierzemy odpowiednie metody i wykonamy Twój nowy uśmiech od A do Z.

Czy wiesz, że nowoczesne metody pozwalają na wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów? To zasługa Whitening Accelerator Beyond oraz procesu kształtowania zębów przy użyciu kompozytowych, stworzonych specjalnie do tego celu.

Po odpowiedniej koloryzacji możemy odbudować do kształtów anatomicznych nawet odłamane korony zębów.

Licówki porcelanowe

Licówki są świetnym sposobem na wyeliminowanie estetycznych niedoskonałości uzębienia takich jak: poprawa koloru, odbudowa brakujących części zęba, regulacja kształtu zęba czy wysokości, do jakiej sięga. Porcelanowe licówki na zęby to inaczej specjalnie przygotowane płytki, które składają się w większości z porcelany. Licówki mocujemy na wargowej (licowej) stronie zębów za pomocą przeznaczonego do tego kleju.

Dlaczego do produkcji licówek wykorzystuje się porcelanę? To trwały materiał, który pozwala na zachowanie naturalnego połysku oraz koloru, a poza tym nie wywołuje alergii u pacjentów. To dlatego porcelanowe licówki zyskały ogromną popularność na całym świecie.

Korony porcelanowe

Co zrobić w sytuacji, gdy ząb jest zbyt zniszczony, by założyć licówki porcelanowe? Wtedy wykonujemy korony porcelanowe, a w przypadku braków zębowych stosujemy mosty,  czyli połączone korony.

Szwedzki system PROCERA
W naszym gabinecie korzystamy z PROCERA – to szwedzki system opracowany w oparciu o wysoce zaawansowaną technologię. Nasze prace są objęte gwarancją. 

Inne rozwiązania
W innych sytuacjach, indywidualnie projektujemy pracę protetyczną w innych systemach. Pracujemy w systemie CAD/CAM z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu skanowania wewnątrzustnego. 

Wydłużanie korony zęba

Jest zabiegiem niezbędnym w pewnych sytuacjach klinicznych. Posiłkujemy się laserem, który pozwala nam uzyskać prawidłowy stosunek własnej korony zęba do przerośniętej tkanki dziąsła. Zdarza się, że jest to alternatywą dla skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Laser minimalizuje powikłania, przyśpiesza gojenie i umożliwia bezkrwawe wykonanie zabiegu. 

Licówki porcelanowe krok po kroku

Najpierw specjalista dokona analizy Twojego stanu uzębienia i sprawdzi czy na pewno licówki porcelanowe to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Twój uśmiech projektujemy w stystemie Dental Smile Design. 

Następnie specjalista odpowiednio preparuje powierzchnię zębów, na którą ma być założona licówka pełnoceramiczna. Pacjent wychodzi z gabinetu z tymczasową licówką. 

Ostatnim krokiem jest precyzyjne umocowanie ostatecznych licówek. 

Umów wizytę